سوالات متداول

پرسش های متداول

سوالات متداول

برای چه دانژه را انتخاب کنیم؟

بسیاری به دلیل وقت کوتاه و یا تغییر محل زندگی و کار، با نیاز انتخاب یک ارایشگاه جدید رو به رو می‌شوند. حتما برای شما هم پیش آمده است که در انتخاب آرایشگاه جدید خود دچار شک و شبه ها و سوالاتی شده باشید. دانژه اطلاعات متعددی از جمله راه‌های ارتباطی، روزها و زمان های فعالیت، نمونه کار‌ها و امکان رزرو آنلاین خدمات و هزینه هریک برای انتخاب هرچه راحت‌تر و مطمئن‌تر را در اختیار شما قرار می‌دهد. "دانژه" به شما این امکان را می‌دهد تا قبل از درخواست خدمات، از هزینه خدمات درخواستی خود مطلع شده و بر اساس امتیاز و کیفیتی که آرایشگاه در گذشته ارائه داده است، بهترین گزینه را انتخاب کنید. برای کسانی که درگیر فعالیت های شغلی و کارهای روزمره هستند با دانژه فقط چند کلیک تا دریافت سرویس مورد نظر فاصله وجود دارد.

دانژه چگونه کار می‌کند؟

با استفاده از دانژه شما می‌توانید به جستجوی سرویس‌دهندگان خدمات زیبایی (سالن‌های زیبایی) بپردازید و بعد از ثبت درخواست، درخواست شما به آرایشگاه مورد نظر ارسال گردیده و در مقابل، سالن زیبایی نسبت به تایید زمان و خدمات اننخابی شما اقدام خواهد کرد. قابلیت مشاهده و مقایسه نظرات سایر کاربران و همچنین قیمت های ارائه شده به شما، یکی از مهمترین مزیت‌های سرویس دانژه می‌باشد که آنرا از سایر سرویس های مشابه متمایز می‌سازد. دریافت سریع و آسان خدمات شما با عضویت در این اپلیکیشن به‌راحتی در منزل و محل کار خود می‌توانید خدمات مورد نیاز آرایشی و سلامتی را در کوتاهترین زمان برنامه‌ریزی و رزروکرده و در وقت و هزینه خود صرفه جوئی نمائید. تنوع در انتخاب خدمات دسته بندی‌های متنوع موجود در برنامه به شما این امکان را می‌دهد که تمامی خدمات مورد نیاز خود را از یک برنامه دریافت نموده و به چند برنامه نیاز نداشته باشید. نگهداری تاریخچه خدمات اخذ شده این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد که به‌راحتی بتوانید زمان و مکان دریافت خدمات خود را ثبت و آرشیو کرده و هزینه‌های خود را مدیریت نمائید و بر اساس تجارب قبلی خود خدمات جدید را با دید بازتر انتخاب و رزرو کنید.

سوالات رایج

فواید عضویت در دانژه چیست؟

شما با عضویت در سرویس دانژه، می‌توانید برای دریافت خدمات زیبایی خود به راحتی از نزدیکترین سالن‌های زیبایی وقت رزرو کنید و در وقت خود صرفه‌جویی کنید. در ضمن برای مدیریت هرچه بهتر خدمات و دریافت سرویس جدید، سابقه خدمات در اپلیکیشن شما نگهداری می‌شود.

چگونه در دانژه عضو شویم؟

با نصبت اپلیکشن دانژه (سامانه رزرواسیون آنلاین خدمات زیبایی و سلامت برای بانوان) از کافه بازار یا گوگل پلی، شما به راحتی می‌توانید عضو مجموعه دانژه شوید . فقط کافی ست با شماره تلفن همراه خود ثبت نام و برای دریافت خدمات، پروفایل خود را تکمیل نمایید.

کد فعال سازی برای من ارسال نمی گردد!

آنتن دهی گوشی همراه خود را چک کنید، و بعد از دریافت کد فعال سازی، اپلیکیشن دانژه را مجددا فعال نمائید.

رمز عبور را چگونه تغییر دهیم؟

پس از ورود به برنامه به صفحه پروفایل مراجعه و بر روی رمز عبور کلیک و آن را ویرایش نمایید. در ابتدا کلمه عبور قبلی از شما درخواست می‌شود و بعد با وارد کردن کلمه عبور جدید می‌توانید وارد برنامه شوید.

رمز عبور را فراموش کرده ام!

در صفحه ورود به برنامه، بازیابی کلمه عبور را انتخاب و کلیک کنید تا کد بازیابی برای شما ارسال گردد. بعد از ورود کد ارسال شده، می‌توانید کلمه عبور جدید را وارد کنید.

صفحه اطراف من در اپلیکیشن چه کاری انجام می دهد؟

صفحه اطراف من به عنوان بانک اطلاعاتی، به شما در جستجوی کسب و کارهای مرتبط با خدمات زیبایی مورد نظرتان کمک می‌کند. در قسمت سرچ این صفحه شما می‌توانید، نام سالن آرایش مورد نظر خود را جستجو، یا با انتخاب خدمات مورد نظرتان به راحتی از وجود سالن‌های خدمات دهنده‌ی آن سرویس در اطراف خود اطلاع پیدا کرده و با مسیریابی و یا تماس تلفنی با آن ها ارتباط داشته باشید.

مسیریابی در گوشی من درست کار نمی‌کند؟

در صورتی که مسیریابی گوشی شما کار نمی‌کند، برنامه گوگل مپ گوشی شما نیاز به ارتقا دارد شما می‌توانید این برنامه را در گوگل پلی ارتقا دهید و برای اینکار نیاز به وارد کردن gmail خود دارید.

بعضی از سالن‌های زیبایی که من می‌شناسم در برنامه نشان داده نمی‌شود؟

شما می‌توانید این سالن‌های زیبایی را برای ثبت و شرکت در برنامه پیشنهاد دهید. برای این کار کافیست از تب ارتباط با ما، ایمیلی به قسمت پشتیبانی ارسال نمایید تا پس از بررسی به بانک اطلاعاتی اضافه گردد.

سوالات کاربر

چگونه می‌توانم درخواست سرویس بفرستم؟

شما برای ارسال درخواست سرویس خود ابتدا باید آرایشگاه خود را در برنامه جستجو کنید. برای این کار کافیست به تب جستجو رفته و آرایشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید و با کلیک بر روی پروفایل ارایشگاه، وارد صفحه آن شوید. سپس در تب سرویس‌ها دسته بندی مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر روی علامت > کلیک کنید تا زیر دسته ها نمایش داده شوند و خدمات و هزینه ها برای شما نمایان شوند. با انتخاب دکمه "+ " تعداد خدمات مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس بر روی "تکمیل درخواست" در پایین صفحه کلیک کنید تا فرآیند رزرو خود را آغاز کنید. در ادامه روز و زمان مورد نظر خود را انتخاب کرده و از گزینه های انتخابی خود اطمینان حاصل کنید. در صورت نیاز توضیحات خود را اضافه کرده و درخواست خود را ثبت نمایید.

آیا می توانم چندین خدمت را ثبت کنم؟

بله امکان انتخاب بیش از دو خدمت در یک آرایشگاه برای شما عزیزان فراهم گردیده است.

آرایشگاه من در برنامه موجود نیست...

دراین صورت می‌توانید با بخش بازاریابی دانژه با شماره تماس: 88832182 تماس حاصل نمایید و یا از طریق سایت بخش سرویس‌دهندگان یا اپلیکیشن سرویس‌دهندگان به ثبت مراکز مورد نظر خود بپردازید.

چگونه می توانم درخواست خود را لغو کنم؟

در اپلیکیشن دانژه با کلیک روی قسمت پروفایل و انتخاب درخواست های من، سرویس انتخابی خود را کلیک و گزینه لغو درخواست پایین صفحه را انتخاب کنید. با این فرآیند درخواست ارسال شده شما لغو می‌شود.

سرویس دهندگان

عضویت در دانژه چه منفعتی برای ما دارد؟

شما بدون پرداخت هزینه می‌توانید در یک فضای کاملا جدید سالن زیبایی خود را معرفی کرده و با این برنامه مشتریان بیشتری نسبت به دیگر همکاران خود داشته وکار خود را بهتر مدیریت نمائید.

چگونه عضو دانژه شویم؟

با نصب اپلیکیشن دانژه(سرویس دهنده) از کافه بازار یا گوگل پلی شما به راحتی می‌توانید عضو مجموعه دانژه شوید. فقط کافی است با شماره تلفن همراه ثبت نام و کد فعال سازی را دریافت نمایید.

کد فعال سازی برای من ارسال نمی گردد!

آنتن دهی گوشی همراه داده شده در برنامه را چک کنید، بعد از دریافت کد فعال سازی اپلیکیشن دانژه را یکبار دیگر راه اندازی نمائید.

رمز عبور را چگونه تغییر دهیم؟

پس از ورود به برنامه، به صفحه پروفایل مراجعه و بر روی کلمه عبور کلیک و آن را ویرایش کنید. ابتدا کلمه عبور قبلی را وارد و در قسمت بعدی کلمه عبور جدید را وارد و سپس تائید نمایید.

رمز عبور را فراموش کرده ام!

در صفحه ورود به برنامه، بازیابی کلمه عبور را لمس کنید تا کد بازیابی برای شما ارسال گردد. بعد از ورود کد ارسال شده، می‌توانید کلمه عبور جدید را وارد کنید.

چگونه می توانم برای برای کسب و کار خود عکس بگذارم؟

در صورتی که عکسی از کسب و کار خود گرفته‌اید می‌توانید با آپلود و ارسال آن، به‌عنوان عکس پروفایل بر روی کسب و کار خود اقدام نمایید.

ارائه سرویس

درخواست مشتری برای من ارسال نمی‌گردد؟

درصورتی که مدارک کسب و کار خود را ارسال نکرده اید، اپلیکیشن دسترسی شما را از قسمت درخواست مشتری سلب کرده و شما نمی توانید در برنامه کسب وکار خود را ببینید، و چنانچه مدارک خواسته شده را از طریق برنامه برای ما ارسال کرده اید ولی با این حال درخواست برایتان ارسال نمی‌گردد، با تیم پشتیبانی تماس گرفته تا مشکلتان برطرف گردد.

چگونه می توانم مدارک خود را در اپلیکیشن آپلود کنم؟

با کلیک روی قسمت مشخصات کسب و کار و گزینه مدارک و مجوز ها این امکان برای شما وجود خواهد داشت.

درخواست مشتری را چگونه جواب دهیم؟

پس از ورود به برنامه و مراجعه به صفحه لیست درخواست ها، درخواست های با وضعیت «درخواست جدید »را انتخاب نموده، وارد صفحه جزئیات درخواست شوید و دکمه تایید درخواست را انتخاب نمایید.

چگونه می‌توانم نام صاحب کسب و کار را تغییر دهم؟

چنانچه شما صاحب یک سالن زیبایی هستید ولی در برنامه، سالن شما به نام شخص دیگری ثبت شده است، با تیم پشتیبانی دانژه با شماره تماس: 888348131 تماس حاصل نمایید.